Перейти до основного вмісту

ТОП-5 фільмів про журналістику

Для того, аби зануритись у журналістику більш глибоко і краще зрозуміти тонкощі професії, представляю декілька фільмів, щоб «занурення» пройшло цікаво та з користю. Візьміть із собою улюблені смаколики або заваріть гарячого шоколаду, влаштуйтеся зручно на канапі – і ми починаємо.

 Диявол носить Prada (2006)

Почну добірку із одного з найвідоміших фільмів про журналістику. Вона проникає скрізь: куди не пробереться телебачення, зможе проникнути глянець. У фільмі яскраво подано життя модного будинку за зачиненими дверима. Завдяки Меріл Стріп та Ен Хетувей глядачі фільму досі уявляюсь собі життя редакторського колективу із яскравим одягом, прикрасами та, звичайно, разом із сварками. Куди ж без них?

Зодіак (2007)

Персонажі фільму «Зодіак» мають прототипів із реального життя. У фільмі 2007 року Джейк Джиленхол та Роберт Дауні-молодший зіграли ролі співробітників газети «Сан – Францизко Кронікл», які ведуть незалежне розслідування вбивств, що скоїв таємничий серійний вбивця під псевдонімом Зодіак. Карикатурист газети Роберт Грейсміт (Д. Джиленхон) зміг розгадати шифр, який використовував Зодіак у своїх листах. Саме завдяки його впертості, як спочатку думали, безнадійна справа постійно знаходилась на очах поліції.

 Фрост проти Ніксона (2008)

Серія інтерв’ю репортера Девіда Фроста і президента США Річарда Ніксона (обвинуваченого у зловживанні службовим положенням), що отримало назву «уотергейт» – одне з реальних протистоянь політики і журналістики. Інтерв’ю Ніксона, що проходили у кілька етапів, можна назвати шаховою партією, за якою глядачі спостерігали із нетерпінням і боязню пропустити хоча б одну деталь. Фінальна зустріч двох великих осіб виявилась особливо емоційною. Ось що означає «журналістська хватка».

Дівчина з тату дракона (2011)

Викриття брехні або ретельне розслідування – найкращий фаховий показник. Саме таку роботу взяв на себе Мікаель Блумквіст, один із власників журналу «Міленіум». Потрапивши в пастку одного із героїв розслідування, він мусить тимчасово відмовитись від своїх обов’язків і вирушити до маєтку похилого магната, який наняв його для проведення ще одного розслідування про зникнення юної дівчини. Дует Мікаеля і його напарниці Лісбет Саландер дуже запам’ятався глядачам. Сподіваюся, що сіквел до фільму вас теж не розчарує .

Стрінгер (2014)

Екс-журналістів не буває, адреналін від репортерської роботи все одно накриє із головою, хоч як би ти не заперечував. Найбільш яскравий процес занурення в репортажі, екстремальні зйомки і вражаючі сюжети продемонстрував Ден Гілрой у фільмі «Стрінгер». Головний герой Луїс (Джек Джиленхол) у пошуках роботи натрапляє на можливість стати «стрінгером», позаштатним репортером телеканалу, що може опинитися першим в епіцентрі подій. Нові можливості та відчуття небезпеки захоплюють молодого чоловіка. Із рук такої журналістики точно ніколи не вибратися.

Юлія Рихальська,

слухачка Літньої школи журналісти

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Прогуляємося Ірпенем дистанційно!

  Віртуальна екскурсія містом Ірпінь Ірпінь – українське місто європейського зразка, яке змогло вистояти окупацію російськими солдатами. Хоч на території міста й залишилися частково чи повністю знищені будівлі, але їх потроху лагодять та повертають до початкового стану. Без сумнівів після нашої перемоги місто стане ще кращим та гарнішим ніж було до цього.  Варто відзначити, що до початку повномасштабного вторгнення Ірпінь був відомий своїми мальовничими зеленими парками, сучасною і стильною центральною площею та дуже протяжную набережною. Зараз ми проведемо для читачів віртуальну екскурсію цими (і не тільки) локаціями Ірпеня. Перша зупинка – Парк Незнайка Розпочинаємо ми нашу екскурсію у Парку Незнайка, який колись був відомий під іншою назвою – Парк Перемоги.    На території парку росте багато старих дерев, між якими в'ються вимощені та асфальтові доріжки. Також із цікавинок тут наявний ігровий та спортивний майданчики, декоративний ставок із фонтаном, багато стильних ліхтарів, ла

#ЗОСя_2020. Моє друге знайомство зі Степаном: віртуальне

Ми знайомилися двічі. Обидва рази – заочно. Спершу він був для мене легендою, а завдяки ЗОСі втілився у реальний об’єкт, який хочеться побачити. «Це ж Лис Степан!», – вигукнула я одразу, коли ми на моніторі комп’ютера побачили фото славутицького муралу. І я одразу поринула спогадами в шкільні роки. Про цю маленьку й розумну тваринку дізналася від свого дядька Євгена, який працював інженером у компанії « Novarka ». Він дуже часто їздив на об’єкт у місто Прип’ять, аби спроєктувати новий чорнобильський саркофаг. Там і познайомився з рудим красунчиком Семеном, що став другом для багатьох – не людиною, лисом. Дядько розповідав, що звичайна, але водночас дуже розумна тваринка жила у зоні відчуження. Лис приходив до пункту пропуску в місто Прип’ять, де його підкормлювали дядькові співробітники. Бувало, що приходив до їдальні компанії « Novarka » і забирав м'ясо, кісточки, макарони у котів : завжди боровся з ними за їжу. Семена годували з рук. Він не боявся людей, не тікав. Знаходивс

Прогулянка містом-героєм Бучею

  Погляд на Бучу очима мешканця Буча стала відома на увесь світ, нажаль, лише з найгіршого приводу — війни. Бучанська громада зазнала страшних катувань та ще більших втрат. Багато місцевих покинуло рідні домівки під час навали рашистів. Але це не зупинило бучанцям повернутися назад, коли їх рідне місто звільнили наші доблесні воїни. Бо Буча — це не лише біль у серці України та усього світу. Буча — це рідний край багатьох добрих та відомих людей, який і до війни привертав увагу українців своєю красою, теплотою та цікавими місцями. Ми і Вам хочемо розповісти про найцікавіші та найісторичніші місця цього чудового міста, аби й ви знали, що ще в собі тримає Буча крім горя від втрати своїх мешканців. Наша перша зупинка — міська рада. Бучанська міська рада Почнемо розповідь про Бучу з її назви. Чому саме Буча? І який сенс криється у цьому химерному слові? Насправді є кілька «легенд» про походження цієї назви. Як відомо з історії, селище зі своєю сучасною назвою виникло під час будівництва