Перейти до основного вмісту

Якісне фото на смартфон? Місія здійсненна!

Щоб стати фотожурналістом або просто використовувати свої фотографії для ілюстрації статей і не тільки, не обов'язково треба мати професіональну фотокамеру та техніку! Може вистачити навіть звичайнісінького смартфона. Але як робити з його допомогою якісні знімки, які не соромно буде використовувати для власного матеріалу? Усе дуже просто. Для початку вам треба знати три основні, на мою думку, умови для гарної мобільної фотографії.

Найперше, що вам потрібно зробити,це протерти лінзу камери вашого смартфона! Чесно, мене вже починає підбішувати той факт, що деякі люди навіть елементарно не можуть почистити свою камеру (а, може, навіть не знають, що це потрібно взагалі робити) і одразу фотографують щось або когось – у результаті отримують нечіткий та "мильний" знімок.

Друге, що вам потрібно зробити, – міцно тримати ваш девайс у руках, коли ви робите фотографію. Він не повинен тремтіти та стрибати. І разом з першим, так би мовити, "лайфхаком", ви отримаєте реально чітке фото та позбудетеся розмитих кадрів.

І третій чинник, що дозволить зменшити кількість шумів та збільшити деталізацію, – це робота з освітленням та взагалі зі світлом. Чим більше світла потрапляє на матрицю вашої камери, тим краще. Коротше, простішою мовою – вам треба фотографувати при хорошому освітленні.

Не забувайте використовувати режим HDR, тому що він дозволяє робити фотографії більш чіткими, якщо ви знімаєте в умовах контрастного освітлення. Як він працює? Зараз дізнаєтесь. Телефон робить два знімки з різною експозицією (кількість освітлення, що його отримує опромінюваний фотографічний матеріал) і поєднує їх в один – це дозволяє нам побачити фотографію приміщення без сліпучо-білого вікна.

Також ви повинні робити не один, а кілька знімків з різних ракурсів, бо може бути таке, що з одного боку композиція виглядає краще, ніж з іншого. 

А тепер дуже важлива та мегачитерська інформація для користувачів смартфонів на базі операційної системи Android. Назва їй – Google Camera. Це такий собі додаток камери, та незвичайний. Він має таку фішку, як HDR+ – дуже покращену функцію HDR, про яку було сказано у минулому абзаці, що робить більше ніж одну фотографію і збільшує якість та деталізацію фотографії десь у п'ять разів! А нічний режим у цьому додатку – це просто щось. Ось що я називаю магією Google. Після виконаного завдання з виконанням знімку на цю камеру ви отримуєте ще одне – довести вашому колезі, що ви зробили це фото не на супер-пупер дорогу зеркалку за десять штук баксів, а на бюджетний XIAOMI Redmi Note 5.

Та є, все ж таки, одна проблема – він працює не на всіх смартфонах (тільки на базі процесорів від компанії Qualcomm, та з активованою функцією з назвою Camera2api).

І насамкінець розповім вам про обробку вашої фотографії – її ми також будемо робити на телефоні. Для цього ви можете використовувати додатки Snapseed (Google) та Lightroom (Adobe). Особисто я частіше використовую Snapseed, і він дуже мені допомагає підкоригувати баланс білого, яскравість фото і не тільки. Та він не зробить невдалу фотку – вдалою. Запам'ятайте це.

Богдан Криворучко,

фото надане відділом інформації та зв’язків з громадськістю УДФСУ

 * цей матеріал уперше опубліковано у випуску газети "ІрпіньTime" №11


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Прогуляємося Ірпенем дистанційно!

  Віртуальна екскурсія містом Ірпінь Ірпінь – українське місто європейського зразка, яке змогло вистояти окупацію російськими солдатами. Хоч на території міста й залишилися частково чи повністю знищені будівлі, але їх потроху лагодять та повертають до початкового стану. Без сумнівів після нашої перемоги місто стане ще кращим та гарнішим ніж було до цього.  Варто відзначити, що до початку повномасштабного вторгнення Ірпінь був відомий своїми мальовничими зеленими парками, сучасною і стильною центральною площею та дуже протяжную набережною. Зараз ми проведемо для читачів віртуальну екскурсію цими (і не тільки) локаціями Ірпеня. Перша зупинка – Парк Незнайка Розпочинаємо ми нашу екскурсію у Парку Незнайка, який колись був відомий під іншою назвою – Парк Перемоги.    На території парку росте багато старих дерев, між якими в'ються вимощені та асфальтові доріжки. Також із цікавинок тут наявний ігровий та спортивний майданчики, декоративний ставок із фонтаном, багато стильн...

Про еволюцію і про позицію

  «Підпільний»  як явище вишуканого  українськогумору     Мовне питання завжди гостро стояло перед українцями. І якщо в житті пересічного громадянина це лише питання, якою мовою просити хліб у магазині, то для публічної людини, що вже зібрала певну аудиторію виступами російською мовою, вибір ускладнюється. «Підпільний стендап», що виник як перша українська стендап-арена як російськомовний «Подпольн ый», всього за рік став українськомовним: кожен автор пише виступи українською, кожен проект «Підпільного» поступово переходить на державну мову, а нові взагалі не мають іншомовного старту. І справа тут не в законах, страху перед штрафами чи примусами, адже основна платформа стендаперів – жива публіка та YouTube . Це свідоме рішення випускати саме українськомовний контент. Думка про це вперше виникла у Сергія Ліпко, стендапера, одного з авторів «Підпільного стендапу» та сценариста «Телебачення Торонто», його підтримав колега по цеху – сценарист «Телебачення Тор...

Тему закрито. Місія виконана

Читаємо фонтан, як відкриту книгу:  слідами наших публікацій, рік четвертий Пані та панове, урочисто повідомляємо: «Фонтан навпроти Університету з’явився». Фонтанно-будівнича епопея розпочалась дуже давно (про це детальніше можна дізнатися у спецвипуску нашої газети за 2018 рік, с.2), тривала довго (спецвипуск за 2019 р., с.2, спецвипуск за 2020 р., с.2). Студенти чекали на свій фонтан, на місця для поцілунків, на місця для відпочинку від важкого освітнього процесу та на фотозону. Але минали дні, ба, роки, ріс бур’ян, з’являлись нові матеріали про «фонтан Шредінгера» для «Ірпінь Time ». Через два роки відбулось неймовірне жовтий екскаватор почав свою роботу (детальніше про кропітку працю екскаватора спецвипуск за 2020 рік). Так на місці фонтану почав з’являтися сквер імені Петра Мельника. Реконструювання скверу на честь одного з найуспішніших і найефективніших ректорів Університету державної фіскальної служби України, ініціював його син, Максим Мельник. Відреставровані лавки,...