Перейти до основного вмісту

Якісне фото на смартфон? Місія здійсненна!

Щоб стати фотожурналістом або просто використовувати свої фотографії для ілюстрації статей і не тільки, не обов'язково треба мати професіональну фотокамеру та техніку! Може вистачити навіть звичайнісінького смартфона. Але як робити з його допомогою якісні знімки, які не соромно буде використовувати для власного матеріалу? Усе дуже просто. Для початку вам треба знати три основні, на мою думку, умови для гарної мобільної фотографії.

Найперше, що вам потрібно зробити,це протерти лінзу камери вашого смартфона! Чесно, мене вже починає підбішувати той факт, що деякі люди навіть елементарно не можуть почистити свою камеру (а, може, навіть не знають, що це потрібно взагалі робити) і одразу фотографують щось або когось – у результаті отримують нечіткий та "мильний" знімок.

Друге, що вам потрібно зробити, – міцно тримати ваш девайс у руках, коли ви робите фотографію. Він не повинен тремтіти та стрибати. І разом з першим, так би мовити, "лайфхаком", ви отримаєте реально чітке фото та позбудетеся розмитих кадрів.

І третій чинник, що дозволить зменшити кількість шумів та збільшити деталізацію, – це робота з освітленням та взагалі зі світлом. Чим більше світла потрапляє на матрицю вашої камери, тим краще. Коротше, простішою мовою – вам треба фотографувати при хорошому освітленні.

Не забувайте використовувати режим HDR, тому що він дозволяє робити фотографії більш чіткими, якщо ви знімаєте в умовах контрастного освітлення. Як він працює? Зараз дізнаєтесь. Телефон робить два знімки з різною експозицією (кількість освітлення, що його отримує опромінюваний фотографічний матеріал) і поєднує їх в один – це дозволяє нам побачити фотографію приміщення без сліпучо-білого вікна.

Також ви повинні робити не один, а кілька знімків з різних ракурсів, бо може бути таке, що з одного боку композиція виглядає краще, ніж з іншого. 

А тепер дуже важлива та мегачитерська інформація для користувачів смартфонів на базі операційної системи Android. Назва їй – Google Camera. Це такий собі додаток камери, та незвичайний. Він має таку фішку, як HDR+ – дуже покращену функцію HDR, про яку було сказано у минулому абзаці, що робить більше ніж одну фотографію і збільшує якість та деталізацію фотографії десь у п'ять разів! А нічний режим у цьому додатку – це просто щось. Ось що я називаю магією Google. Після виконаного завдання з виконанням знімку на цю камеру ви отримуєте ще одне – довести вашому колезі, що ви зробили це фото не на супер-пупер дорогу зеркалку за десять штук баксів, а на бюджетний XIAOMI Redmi Note 5.

Та є, все ж таки, одна проблема – він працює не на всіх смартфонах (тільки на базі процесорів від компанії Qualcomm, та з активованою функцією з назвою Camera2api).

І насамкінець розповім вам про обробку вашої фотографії – її ми також будемо робити на телефоні. Для цього ви можете використовувати додатки Snapseed (Google) та Lightroom (Adobe). Особисто я частіше використовую Snapseed, і він дуже мені допомагає підкоригувати баланс білого, яскравість фото і не тільки. Та він не зробить невдалу фотку – вдалою. Запам'ятайте це.

Богдан Криворучко,

фото надане відділом інформації та зв’язків з громадськістю УДФСУ

 * цей матеріал уперше опубліковано у випуску газети "ІрпіньTime" №11


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Прогуляємося Ірпенем дистанційно!

  Віртуальна екскурсія містом Ірпінь Ірпінь – українське місто європейського зразка, яке змогло вистояти окупацію російськими солдатами. Хоч на території міста й залишилися частково чи повністю знищені будівлі, але їх потроху лагодять та повертають до початкового стану. Без сумнівів після нашої перемоги місто стане ще кращим та гарнішим ніж було до цього.  Варто відзначити, що до початку повномасштабного вторгнення Ірпінь був відомий своїми мальовничими зеленими парками, сучасною і стильною центральною площею та дуже протяжную набережною. Зараз ми проведемо для читачів віртуальну екскурсію цими (і не тільки) локаціями Ірпеня. Перша зупинка – Парк Незнайка Розпочинаємо ми нашу екскурсію у Парку Незнайка, який колись був відомий під іншою назвою – Парк Перемоги.    На території парку росте багато старих дерев, між якими в'ються вимощені та асфальтові доріжки. Також із цікавинок тут наявний ігровий та спортивний майданчики, декоративний ставок із фонтаном, багато стильних ліхтарів, ла

#ЗОСя_2020. Моє друге знайомство зі Степаном: віртуальне

Ми знайомилися двічі. Обидва рази – заочно. Спершу він був для мене легендою, а завдяки ЗОСі втілився у реальний об’єкт, який хочеться побачити. «Це ж Лис Степан!», – вигукнула я одразу, коли ми на моніторі комп’ютера побачили фото славутицького муралу. І я одразу поринула спогадами в шкільні роки. Про цю маленьку й розумну тваринку дізналася від свого дядька Євгена, який працював інженером у компанії « Novarka ». Він дуже часто їздив на об’єкт у місто Прип’ять, аби спроєктувати новий чорнобильський саркофаг. Там і познайомився з рудим красунчиком Семеном, що став другом для багатьох – не людиною, лисом. Дядько розповідав, що звичайна, але водночас дуже розумна тваринка жила у зоні відчуження. Лис приходив до пункту пропуску в місто Прип’ять, де його підкормлювали дядькові співробітники. Бувало, що приходив до їдальні компанії « Novarka » і забирав м'ясо, кісточки, макарони у котів : завжди боровся з ними за їжу. Семена годували з рук. Він не боявся людей, не тікав. Знаходивс

Прогулянка містом-героєм Бучею

  Погляд на Бучу очима мешканця Буча стала відома на увесь світ, нажаль, лише з найгіршого приводу — війни. Бучанська громада зазнала страшних катувань та ще більших втрат. Багато місцевих покинуло рідні домівки під час навали рашистів. Але це не зупинило бучанцям повернутися назад, коли їх рідне місто звільнили наші доблесні воїни. Бо Буча — це не лише біль у серці України та усього світу. Буча — це рідний край багатьох добрих та відомих людей, який і до війни привертав увагу українців своєю красою, теплотою та цікавими місцями. Ми і Вам хочемо розповісти про найцікавіші та найісторичніші місця цього чудового міста, аби й ви знали, що ще в собі тримає Буча крім горя від втрати своїх мешканців. Наша перша зупинка — міська рада. Бучанська міська рада Почнемо розповідь про Бучу з її назви. Чому саме Буча? І який сенс криється у цьому химерному слові? Насправді є кілька «легенд» про походження цієї назви. Як відомо з історії, селище зі своєю сучасною назвою виникло під час будівництва