Перейти до основного вмісту

Як журналісти УДФСУ трощили фейки

Шаленим драйвом, азартом і п’ятьма етапами «мозкового штурму» запам’ятається команді журналістів Університету «Fake killers» участь у першій Всеукраїнській олімпіаді з медіаграмотності у форматі брейн-рингу «Фейкотрощі».

У відбірковому турі разом з нами розвінчували фейки та викривали маніпуляції команди з Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького та Маріупольського державного університету.

Спершу учасники поділилися своїм творчим запалом, презентувавши візитівки, після чого поринули у творчу битву.

Протягом п’яти раундів відповідали на запитання, пов’язані з кейсами щодо фактчекінгу, інформаційних бульбашок, функціонування ботоферм, шахрайства в інфопросторі тощо. У завданнях поєднувалися як іронія, так і деталі, над якими доводилося поміркувати. А на це відводилося всього 8 хвилин! Ускладнювало завдання і те, що всі ми працювали дистанційно, попри це у віртуальній кімнаті панував командний дух, згуртованість і зашкалював адреналін.


Наша команда з першого раунду продемонструвала високий рівень підготовки, зійшовшись у фінальному турі в двобої із «Fake Busters» з МДУ з однакової кількістю балів. У підсумку ми вибороли ІІ місце і отримала феєрверк позитивних вражень від гри.



«Fake killers» не зупинятимуться на досягнутому: ми будемо продовжувати боротися з дезінформацією і радо допоможемо в цьому всім охочим!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Прогуляємося Ірпенем дистанційно!

  Віртуальна екскурсія містом Ірпінь Ірпінь – українське місто європейського зразка, яке змогло вистояти окупацію російськими солдатами. Хоч на території міста й залишилися частково чи повністю знищені будівлі, але їх потроху лагодять та повертають до початкового стану. Без сумнівів після нашої перемоги місто стане ще кращим та гарнішим ніж було до цього.  Варто відзначити, що до початку повномасштабного вторгнення Ірпінь був відомий своїми мальовничими зеленими парками, сучасною і стильною центральною площею та дуже протяжную набережною. Зараз ми проведемо для читачів віртуальну екскурсію цими (і не тільки) локаціями Ірпеня. Перша зупинка – Парк Незнайка Розпочинаємо ми нашу екскурсію у Парку Незнайка, який колись був відомий під іншою назвою – Парк Перемоги.    На території парку росте багато старих дерев, між якими в'ються вимощені та асфальтові доріжки. Також із цікавинок тут наявний ігровий та спортивний майданчики, декоративний ставок із фонтаном, багато стильн...

Про еволюцію і про позицію

  «Підпільний»  як явище вишуканого  українськогумору     Мовне питання завжди гостро стояло перед українцями. І якщо в житті пересічного громадянина це лише питання, якою мовою просити хліб у магазині, то для публічної людини, що вже зібрала певну аудиторію виступами російською мовою, вибір ускладнюється. «Підпільний стендап», що виник як перша українська стендап-арена як російськомовний «Подпольн ый», всього за рік став українськомовним: кожен автор пише виступи українською, кожен проект «Підпільного» поступово переходить на державну мову, а нові взагалі не мають іншомовного старту. І справа тут не в законах, страху перед штрафами чи примусами, адже основна платформа стендаперів – жива публіка та YouTube . Це свідоме рішення випускати саме українськомовний контент. Думка про це вперше виникла у Сергія Ліпко, стендапера, одного з авторів «Підпільного стендапу» та сценариста «Телебачення Торонто», його підтримав колега по цеху – сценарист «Телебачення Тор...

Тему закрито. Місія виконана

Читаємо фонтан, як відкриту книгу:  слідами наших публікацій, рік четвертий Пані та панове, урочисто повідомляємо: «Фонтан навпроти Університету з’явився». Фонтанно-будівнича епопея розпочалась дуже давно (про це детальніше можна дізнатися у спецвипуску нашої газети за 2018 рік, с.2), тривала довго (спецвипуск за 2019 р., с.2, спецвипуск за 2020 р., с.2). Студенти чекали на свій фонтан, на місця для поцілунків, на місця для відпочинку від важкого освітнього процесу та на фотозону. Але минали дні, ба, роки, ріс бур’ян, з’являлись нові матеріали про «фонтан Шредінгера» для «Ірпінь Time ». Через два роки відбулось неймовірне жовтий екскаватор почав свою роботу (детальніше про кропітку працю екскаватора спецвипуск за 2020 рік). Так на місці фонтану почав з’являтися сквер імені Петра Мельника. Реконструювання скверу на честь одного з найуспішніших і найефективніших ректорів Університету державної фіскальної служби України, ініціював його син, Максим Мельник. Відреставровані лавки,...