Перейти до основного вмісту

#ЗОСя_2020. Моє друге знайомство зі Степаном: віртуальне

Ми знайомилися двічі. Обидва рази – заочно. Спершу він був для мене легендою, а завдяки ЗОСі втілився у реальний об’єкт, який хочеться побачити. «Це ж Лис Степан!», – вигукнула я одразу, коли ми на моніторі комп’ютера побачили фото славутицького муралу. І я одразу поринула спогадами в шкільні роки.

Про цю маленьку й розумну тваринку дізналася від свого дядька Євгена, який працював інженером у компанії «Novarka». Він дуже часто їздив на об’єкт у місто Прип’ять, аби спроєктувати новий чорнобильський саркофаг. Там і познайомився з рудим красунчиком Семеном, що став другом для багатьох – не людиною, лисом.

Дядько розповідав, що звичайна, але водночас дуже розумна тваринка жила у зоні відчуження. Лис приходив до пункту пропуску в місто Прип’ять, де його підкормлювали дядькові співробітники. Бувало, що приходив до їдальні компанії «Novarka» і забирав м'ясо, кісточки, макарони у котів: завжди боровся з ними за їжу.


Семена годували з рук. Він не боявся людей, не тікав. Знаходився на відстані, але до себе підпускав тільки годувати. Бувало, що Семен приводив ще одного лиса – і разом ласували смаколиками від людей.

Ця історія так би й залишилася для мене казочкою, дядьковою легендою, якби після жеребкування ми не почали шукати інформацію про Славутич. І побачили мурал – з лисом. В пам’яті ожила історія Степана й одразу прийшло розуміння: це він.

«Хто ж не знає лиса!» – реагують наші волонтери. «Він зображений на закинутій поліклініці. Це місце – загальнолюдське, яке чомусь зараз є закинутим» – заочно знайомить нас зі Степаном у телеграм-чаті волонтерка Євгенія Безпалько. Каже, що пам’ятає, як лікарня функціонувала, раніше приходила сюди за довідками.


«Вона у нас була дуже великою – там багато поверхів, великий підвал, але зараз будівля порожня, майже весь перший поверх розтрощений, вибиті вікна», – розповідає про місце розташування муралу мешканка Славутича Олександра Сафронова – теж волонтерка, яку ми «вичепили» в команди газетярів. Каже, про історію, що такий лис справді існував сьогодні почула вперше, і – зізнається: для неї – це швидше легенда.

«Це – своєрідна місцева пам’ятка культури», – каже Олександра. – Мабуть, найперше, що бачить людина, коли приїжджає до нашого міста, – цей мурал, адже він знаходиться на будівлі поблизу головної траси. Пройшло багато часу відтоді, як з’явився мурал, але кольори в нього досі такі ж яскраві – виконаний дуже якісно. Коли ти знаходишся біля нього, відчуваєш захват: дуже великий та дуже барвистий лис».

Фактологічна довідка: Мурал намальовано всього за два дні у вересні 2018 року. Митець стріт-арту TakerOne (родом з Угорщини) самостійно обрав локацію для своєї картини. Ідея його творчості – в уникненні «пластикового» вигляду малюнка, досягнення найбільшої природності. Він малював у Лондоні, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Окленді, кількох містах Іспанії та на Шрі-Ланці.

Лис Семен, у якого була власна ФБ-сторінка, помер у 2019 році. 

Сніжана РОЗСУДОВСЬКА,

фото TakerOne, відео –  Олександра Сафронова

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Прогуляємося Ірпенем дистанційно!

  Віртуальна екскурсія містом Ірпінь Ірпінь – українське місто європейського зразка, яке змогло вистояти окупацію російськими солдатами. Хоч на території міста й залишилися частково чи повністю знищені будівлі, але їх потроху лагодять та повертають до початкового стану. Без сумнівів після нашої перемоги місто стане ще кращим та гарнішим ніж було до цього.  Варто відзначити, що до початку повномасштабного вторгнення Ірпінь був відомий своїми мальовничими зеленими парками, сучасною і стильною центральною площею та дуже протяжную набережною. Зараз ми проведемо для читачів віртуальну екскурсію цими (і не тільки) локаціями Ірпеня. Перша зупинка – Парк Незнайка Розпочинаємо ми нашу екскурсію у Парку Незнайка, який колись був відомий під іншою назвою – Парк Перемоги.    На території парку росте багато старих дерев, між якими в'ються вимощені та асфальтові доріжки. Також із цікавинок тут наявний ігровий та спортивний майданчики, декоративний ставок із фонтаном, багато стильних ліхтарів, ла

Прогулянка містом-героєм Бучею

  Погляд на Бучу очима мешканця Буча стала відома на увесь світ, нажаль, лише з найгіршого приводу — війни. Бучанська громада зазнала страшних катувань та ще більших втрат. Багато місцевих покинуло рідні домівки під час навали рашистів. Але це не зупинило бучанцям повернутися назад, коли їх рідне місто звільнили наші доблесні воїни. Бо Буча — це не лише біль у серці України та усього світу. Буча — це рідний край багатьох добрих та відомих людей, який і до війни привертав увагу українців своєю красою, теплотою та цікавими місцями. Ми і Вам хочемо розповісти про найцікавіші та найісторичніші місця цього чудового міста, аби й ви знали, що ще в собі тримає Буча крім горя від втрати своїх мешканців. Наша перша зупинка — міська рада. Бучанська міська рада Почнемо розповідь про Бучу з її назви. Чому саме Буча? І який сенс криється у цьому химерному слові? Насправді є кілька «легенд» про походження цієї назви. Як відомо з історії, селище зі своєю сучасною назвою виникло під час будівництва